Image

Zrównoważona zwinność

Sobota, 02.02.2019

O czym firma czy organizacja, działająca w polskim kontekście historycznym oraz społecznym, powinna pomyśleć na samym początku, aby zwiększyć swą innowacyjność oraz szanse w erze cyfrowej ewolucji i jaki w tym udział odgrywają metodyki zwinne?

Czytaj więcej
Image

Innowacyjność z perspektywy

Piątek, 21.12.2018

Zapraszam do przeczytania wywiadu jaki przeprowadziłem ze Stanisławem Eysmontem, doświadczonym specjalistą w projektowaniu usług i doświadczeń klienta na temat innowacyjności.

Czytaj więcej
Image

Po pierwsze innowacyjność

Wtorek, 18.12.2018

Żyjemy w czasach, w których innowacyjność już dawno przestała być domeną wąskiej grupy wynalazców, ale stała się koniecznością dla wszystkich organizacji tu i teraz. Każdego dnia na rynek trafiają nowe produkty, które mają zapewnić sukces ich twórcom, a w konsekwencji zapewnić rozwój organizacji. Jesteśmy świadkami niespotykanego dotąd w historii wyścigu technologicznego we wszystkich możliwych obszarach - źródeł energii, transportu, medycyny, badań kosmicznych, informacji, internetu rzeczy itd. Wyścig ten trwa i cały czas nabiera tempa.

Czytaj więcej
Image

Metody zwinne w transformacji cyfrowej

Piątek, 28.09.2018

Zapraszam do przeczytania wywiadu umieszczonego w czasopiśmie ITwiz numer 8-9/2018 opowiadającego o wykorzystaniu metodyk zwinnych w procesie transformacji cyfrowej.

Czytaj więcej
Image

O planowaniu

Wtorek, 06.02.2018

Rozmawiając o realizacji projektu zawsze, prędzej czy później przejdziemy do kwestii planowania. Zadamy sobie pytanie - dlaczego tak trudno precyzyjnie zaplanować to, czego oczekiwalibyśmy na koniec projektu?
Niestety, w zasadzie w przypadku rozwiązań informatycznych typu tworzenie oprogramowania, należy założyć, że precyzyjne planowanie w ogóle nie jest możliwe.

Czytaj więcej
Image

Poprawić niedoskonałości planowania

Sobota, 29.02.2020

Organizacja biznesowa to złożony system adaptacyjny. Musimy rozumieć ten system, aby wiedzieć gdzie i jak interweniować, aby go zmieniać. Plany, działania oraz rezultaty to chyba najczęściej używane pojęcia w każdej organizacji biznesowej, co świadczy o tym jak są one ważne. Stoi za nimi cała historia ludzkich sukcesów oraz porażek. Dlaczego planowanie to taka trudna sztuka i czy można ten proces wciąż jeszcze poprawiać?

Czytaj więcej

© 2023 BNS Business Network Service, Damian Urban (01.2023)